Bo tutaj jest, jak jest …

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich ogłoszone. Tylko 0,99 proc. przewagi w I turze pomiędzy kandydatami, którzy zawalczą o prezydenturę w dniu 24 maja 2015.

Trzeci wynik uzyskał Paweł Kukiz zdobywając 20,80 proc. głosów – rewelacja. Cieszy fakt, że wyniki w naszej gminie nie odbiegają od ogólnopolskich, a nawet są minimalnie wyższe (22,72).

Oto link do zbiorczego zestawienia w naszej gminie:

http://prezydent2015.pkw.gov.pl/319_Pierwsze_glosowanie/200201

O tym jak się “kręci” sondaże kreujące rzeczywistość można poczytać na blogu Marcina Palade. Nie ma się więc co dziwić, że te oficjalne sondaże można sobie o kant pewnej części ciała potłuc.

Komentarzom i dyskusjom powyborczym nie ma końca – niektórych “sfrustrowanych zapaleńców” forumowicze wysyłają na leczenie, najlepiej na nogi, bo na głowę już za późno itd.

Polsce bardzo potrzebna jest trzecia siła, która zakończy wojnę PO z PiS i pozwoli na to, że Sejm będzie zajmował się sprawami ważnymi dla Polaków, a nie światopoglądami.
Głosowanie na Kukiza to rodzaj czerwonej kartki dla Komorowskiego i obozu rządzącego – tak się właśnie kończy arogancja władzy. Jednak naród jest dobrym sędzią wbrew temu, co arogancka władza sobie myślała.
Dlaczego głosowałam na Kukiza? Bo czas skończyć z obecnym rozkradaniem Polski, układami, gdzie każdy patrzy jak tu najwięcej zabrać dla siebie. Przypomina to scenę z “Dnia świra”, gdzie rozdzierają między siebie polską flagę.
Dokładnie tak jest w Polsce.
Notabene zagrywka Pawła Kukiza z propozycją debaty to mistrzostwo świata!
Duda jakoś nie miał problemów, od razu się zgodził. A Komorowski? Ma problemik: nie przyjdzie, straci 10 pkt., przyjdzie straci 50 :)  Genialne, Panie Pawle!
Jeden z niezależnych portali pisze: “ Pytamy często, co możemy mieć z wyboru prezydenta? Co z tego ma zwykły człowiek? Jest wiele rzeczy, które zależą od niego pośrednio lub bezpośrednio. Warto przywołać taki przykład: polski wymiar sprawiedliwości liczy się z potężnymi  tego świata. Maluczkich potrafi zupełnie zmiażdżyć. Prezydent jako jedyny ma możliwości, by odwrócić bieg rzeczy, gdy zawiodą sądy. W państwie rządzonym przez uczciwego prawnika z Krakowa będę czuła się bezpieczniej. Bezpieczniej poczują się wszyscy, którzy nie mogą się przebić przez machinę sądów. To tylko jeden element władzy głowy państwa, ale jakże dla obywatela ważny. Warto o tym pamiętać.

Dlatego w II turze głosuję na Dudę (choć daleko mi do PiS), tylko on w tym momencie może odsunąć Komorowskiego (naczelnego sekretarza PO – podpisującego wszystko, co mu PO przyniesie).

A tak głosują emigranci,warto zwrócić uwagę na frekwencję i niech to będzie dla nas kolejną lekcją patriotyzmu:

http://prezydent2015.pkw.gov.pl/320_Zagranica/82

W kontekście wyborów, warto zapoznać się ze składem Obwodowych Komisji Wyborczych w naszej gminie (składu Miejskiej Komisji na stronie gminy niestety nie znalazłam) . Ciekawy zbiór, aż trudno uwierzyć w przypadek. Niektórzy to już chyba etatowi – komentarz zbędny, w zasadzie tytuł “Bo tutaj jest , jak jest po prostu” wszystko wyjaśnia :)

Zainteresowanym podaję  link do składu komisji – należy pobrać plik: OKW – skład.pdf

http://um-choroszcz.pbip.pl/?event=informacja&id=7059

Pozdrawiam elitę czyli widzących, słyszących i samodzielnie myślących.