Nasi kandydaci…

Szanowni wyborcy!

KWW Porozumienie Wyborcze Wandy Jankowskiej (Lista nr 21)

przedstawia swoich kandydatów do Rady Miejskiej w Choroszczy i podaje nasze miejsca na listach wyborczych:

Okręg Nr 1 - Tomanek Marzena Anna, lat 55,  (nr 6 na liście: ostatnia pozycja);wykształcenie wyższe ekonomiczne- magister ekonomii; od 1990 roku  główna księgowa w firmach produkcyjnych, handlowych, transportowych, budowlanych.

Okręg Nr 2 – Picewicz Eliza, lat 41,  (nr 7 na liście: ostatnia pozycja); absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku Wydziału Pedagogiki i Psychologii; magister pedagogiki w zakresie pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej;  pracowałam w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku, w trakcie tego zatrudnienia zdobyłam doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Posiadam 9 letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w ramach zatrudnienia w firmie cash processingowej Asekuracja Cash Handling. W ramach firmy Mediator Group S.A odbyłam kursy: Efektywność osobista, Kształtowanie umiejętności kierowniczych,Efektywna Obsługa Klienta Wewnętrznego i Zewnętrznego, Radzenie sobie w sytuacjach trudnych z klientem. Od wielu lat pracuję społecznie : wolontariat  w   Państwowym Domu Dziecka nr 1 w Białymstoku przez okres 2 lat, od 02-01-2003 r. pełnię funkcję społecznego kuratora sądowego na terenie gminy Choroszcz.

Okręg Nr 3 – Dziejma Marcin, lat 28, (nr 6 na liście: ostatnia pozycja);przedsiębiorca; Mam 28 lat i tyle również zamieszkuje w naszym mieście. Znam bolączki zarówno ludzi zamieszkujących bloki oraz mieszkańców zabudowy jednorodzinnej ponieważ połowę Swego życia mieszkałem na ul. Powstania Styczniowego, a do dnia dzisiejszego mieszkam na ul. Kościuszki. Jako młody przedsiębiorca próbuje sobie i innym utorować prostszą drogę poprzez poprawę jakości obsługi interesantów w Urzędzie Miasta. Czas na zmiany, czas wziąć się w garść i spróbować zmienić to co nas otacza na lepsze, prostsze i bardziej przejrzyste. Żyją tu najbliżsi mi ludzie i dlatego będę walczyć o to co dla miasta najlepsze. Nazywam się Marcin Dziejma i kandyduje na Radnego Miejskiego z okręgu numer 3. WYGRAJMY RAZEM!

Okręg Nr 4 – Kurnicki Marek, lat 25,  (nr 5 na liście: ostatnia pozycja); wykształcenie średnie maturalne, przez ok. 6 lat pomagam parafii w Złotorii; studiowałem na UMFC w Białymstoku; od 8 lat po śmierci ojca musiałem przejąć część jego obowiązków wspierając rodzinę; w wolnym czasie rozwijam swoje muzyczne pasje.

Okręg Nr 5 – Czech Tomasz, lat 30,  (nr 5 na liście: ostatnia pozycja); przedsiębiorca

Założenie firmy w dzisiejszych czasach to żaden problem. Jej utrzymanie to już wyzwanie, jednak rozwój z sukcesami to już nie lada sztuka. Podobnie jest z zarządzaniem gminą. Wygrana w wyborach to jedno, a efektywne nią zarządzanie to zupełnie co innego. Rzadko kiedy jedno i drugie idą w parze. Jestem przedsiębiorcą, a moja codzienna praca opiera się na współpracy z ludźmi. Doświadczenia zawodowe nauczyły mnie, że kluczem do sukcesu jest współpraca, a kluczem do efektywnej współpracy jest skuteczna komunikacja. W mieście, którego władze ignorują głos społeczności, nie ma mowy o jakichkolwiek efektach. Dlatego nie dziwi mnie to, że młodzi ludzie wyjeżdżają, gmina jest zaniedbana, mieszkańcy nie biorą udziału w głosowaniach itd. Mnie osobiście również było szkoda czasu, żeby próbować zmieniać to, co niereformowalne.

Kiedy Pani Wanda Jankowska przedstawiła mi swój projekt rady miasta byłem zdumiony. Projekt nie był oparty na ludziach, którzy od wielu lat „znają problemy miasta od podszewki”… i od wielu lat nie potrafią ich rozwiązać. Projekt Pani Wandy opiera się na ludziach o różnych kompetencjach, obowiązkowo z sukcesami w zakresie swoich działań. To jest to! – pomyślałem – to zaszczyt być nominowanym do takiego teamu. Podczas spotkań wyborczych od razu widziałem zupełnie inną jakość – nie rozmawialiśmy o tym jak się promować, jak reklamować, jak nagłośnić minusy konkurencji – rozmawialiśmy o sprawach ważnych, o społeczeństwie, jego rozwoju i metodach skutecznej komunikacji, aby realizowane projekty odpowiadały oczekiwaniom mieszkańców, a nie władz miasta. Podpisuję się pod tym obiema rękoma.

Mój zakres kompetencji to edukacja i wspieranie przedsiębiorczości. Ponad inwestycje w dobra materialne, stawiam na inwestowanie w ludzi – to znacznie cenniejsza inwestycja w perspektywie długoterminowej. Ze swojej strony mogę zapewnić, że nie będę próbował na siłę uszczęśliwić Państwa według swojej wizji. W zamian tego dołożę wszelkich starań, aby społeczeństwo zaczęło zabierać głos, doceniać swoje możliwości i skutecznie wykorzystywać je w sferze biznesowej, aby poczuło odpowiedzialność za to, co dzieje się w naszej gminie i wiedziało, że głos każdego mieszkańca ma wpływ na budowanie nowej historii naszej gminy.

Okręg Nr 6 – Piechowski Józef, lat 64,  (nr 7 na liście: ostatnia pozycja); ukończył studia z tytułem magistra na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.
pracował: na Politechnice Białostockiej, w GS  „Samopomoc Chłopska ” w Choroszczy na stanowisku kierownika działu transportu, obecnie jest kierownikiem Stacji Obsługi  Samochodów Spółdzielni ” Mototransport” w Białymstoku.
Żonaty, dwóch synów, dwóch wnuków.

Okręg Nr 7 – Czerwiński Michał, lat 25, (nr 4 na liście: ostatnia pozycja);absolwent Wyższej Szkoły Administracji Publicznej, kawaler, przedsiębiorca.

Okręg Nr 9 – Walesiuk Barbara, lat 43,(nr 6 na liście: ostatnia pozycja) wykształcenie wyższe – uzyskała tytuł mgr ekonomii na Uniwersytecie w Białymstoku; absolwentka Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania w Białymstoku na kierunku Marketing i Zarządzanie; posiada 12 letni staż pracy w Telekomunikacji S.A. w Białymstoku – zajmowała się kontrolą, rozliczaniem, i taryfikacją usług; od 10 lat pracuje w Służbie Więziennej, w stopniu porucznika na stanowisku statystyki, współpracuje z prokuraturą i sądami.

Okręg Nr 10 – Kucińska Anna, lat 31, (nr 6 na liście: ostatnia pozycja); mężatka  i mama niespełna 3 letniego synka. Wykształcenie wyższe na kierunkach  Pedagogika Rewalidacyjna i  Pedagogika Resocjalizacyjna. Zawodowo od 10 lat związana z firmą ogólnopolską NORDGLASS, obecnie zarządza dwoma oddziałami białostockimi na stanowisku Kierownika Filii Białystok 1 i Białystok 2. Ukończone szkolenia z zakresu zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania wiekiem jak również szkolenie interpersonalne.

Okręg Nr 11 – Misijuk Krystyna, lat 50, (nr 6 na liście: ostatnia pozycja) mężatka; dwoje dzieci; mieszkanka Klepacz od 2003 r.; z wykształcenia analityk medyczny; pracuje w akredytowanym laboratorium w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii

Okręg Nr 12 – Jakubowski Krzysztof, lat 47, lekarz medycyny (nr 7 na liście: ostatnia pozycja)

Okręg Nr 13 – Sierko-Szymańska Anna, lat 37, (nr 7 na liście: przedostatnia pozycja) mężatka, jedno dziecko, wykształcenie wyższe – pedagogika kulturoznawcza, podyplomowa fotografia, pracuje w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

Okręg Nr 14 – Ciereszko Jerzy, lat 48, rolnik (nr 6 na liście: ostatnia pozycja)

Okręg Nr 15 -  Pilisiewicz Mariusz, lat 37, ( nr 7 na liście: ostatnia pozycja) rolnik; żonaty; wykształcenie średnie ogólne; członek rady sołeckiej w Śliwnie; członek stowarzyszenia historycznego w Choroszczy.

Poniżej link zachęcający do uczestniczenia w najważniejszych dla nas wyborach samorządowych:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polak-idzie-na-wybory-czyli-ewenement-na-europejska-skale/2dccc

Zapraszamy do urn wyborczych – Wygrajmy razem!

0 Responses to “Nasi kandydaci…”


Comments are currently closed.